Menu
0 0
Twój koszyk jest pusty.
Twoja lista życzeń jest pusta.

Co to jest aroma marketing i jak działa?

Aroma Marketing - SENSONIQA

Na czym polega aroma marketing?

Powszechnie wiadomo, że zapach działa na zmysły- fakt ten warto wykorzystać nie tylko w domowym zaciszu, ale również w swojej firmie, chcąc przyciągnąć większą liczbę klientów. W aroma marketingu pomogą wysokiej jakości świece zapachowe, oparte na naturalnych składnikach. Dlaczego warto postawić właśnie na aroma marketing?

 

W jaki sposób zapach oddziałuje na ludzi?

Tradycyjne kampanie marketingowe nie przynoszą już tak dobrych rezultatów, jak kiedyś, dlatego warto wspomagać je na różne sposoby. Jednym z nich jest aroma marketing- jedna z gałęzi współczesnego marketingu, która bada, w jaki sposób piękny zapach rozchodzący się po lokalu, sklepie czy salonie może oddziaływać na klienta. Jak się okazuje, aromat, który jest spójny z brandem:

  • uprzyjemnia wizytę,
  • pomaga budować pozytywny wizerunek marki,
  • finalnie wspomaga sprzedaż.

Wszystko rozgrywa się na poziomie podświadomości- węch to bardzo silny zmysł, który aktywuje się przy każdym wdechu. Informacje o aromatach zapisywane są w pamięci długotrwałej i bardzo mocno oddziałują na pamięć emocjonalną. To dlatego klienci chętnie powracają do miejsc, w których unosi się przyjemna woń.

 

Jaki zapach wybrać dla swojej marki?

Wybór konkretnego zapachu świecy uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim należy ocenić, kto najczęściej odwiedza sklep czy punkt usługowy. Inne zapachy preferują kobiety, inne mężczyźni, inne nastolatkowie, a inne osoby w starszym wieku. Bez względu na to, jaką nutę zapachową wybierzemy, najważniejsza jest wysoka jakość świec. Zapewniają ją naturalne składniki, w tym naturalna soja. Świece są więc nie tylko elementem kampanii marketingowej, lecz również pomagają promować ekologiczną odpowiedzialność biznesu, co w dzisiejszych czasach jest niezmiernie istotnym aspektem. Kolekcja 20 kompozycji zapachowych z pewnością trafi w gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Kolekcja dla biznesu zawiera w sobie również zapachy premium, które sprawdzą się w bardzo eleganckich miejscach, takich jak butiki czy ekskluzywne restauracje.

 

Świece zapachowe w formie prezentu

Świece zapachowe mogą posłużyć do budowania pozytywnego obrazu marki także w inny sposób, a mianowicie będą one stanowiły ciekawy upominek dla klientów, pracowników czy partnerów biznesowych. Przygotuj prezenty dla swoich klientów- świece z Twoim logo nie tylko zrobią dobre wrażenie, ale również pomogą w nienachalny sposób promować firmę. Warto pamiętać, że świeca zapachowa to praktyczny, lecz także bardzo elegancki upominek, który sprawdzi się w każdej sytuacji.

Zaufali nam