Menu
0 0
Twój koszyk jest pusty.
Twoja lista życzeń jest pusta.

Kontrola z OZZ

Organizacje Zbiorowego Zarządzania zajmują się prawami autorskimi i pokrewnymi artystów, wykonawców słowno-muzycznych, twórców, autorów tekstów, kompozytorów oraz producentów.

Wszyscy właściciele lokali o charakterze publicznym (pub, sklep, restauracja, salon usługowy, hotel itd.) mogą odtwarzać muzykę znaną z Radia i TV po uprzednim podpisaniu stosownych umów, właśnie z OZZ.

W Polsce poborem opłat z tytułu publicznego odtwarzania muzyki zajmuje się:

  • ZAiKS - Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
  • ZPAV - Związek Producentów Audio-Video
  • STOART  - Związek Artystów Wykonawców
  • SAWP - Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych

Organizacje Zbiorowego Zarządzania (tz. OZZ) co jakiś czas mają obowiązek monitorować wszystkie podmioty gospodarcze, w których odtwarzana jest muzyka. Kontrolerzy mają za zadanie m.in. informować i upominać przedsiębiorców o naruszeniu przepisów prawa z tytułu nieuregulowanych opłat za publiczne odtwarzanie muzyki komercyjnej, mogą także nakłaniać prowadzących działalność gospodarczą do zawarcia umowy z danym OZZ lub skierować sprawę do sądu z tytułu łamania/nieprzestrzegania praw autorskich i ich pokrewnych względem artystów, twórców muzyki, autorów tekstu itd.

Co zrobić gdy kontrola przyjdzie do Twojego lokalu?

  • pozwolić na swobodną pracę kontrolera, przerywanie, utrudnianie prowadzonych czynności, niczego nie rozwiąże a nie chcemy wprowadzić się w jakieś inne nieprzyjemne sytuacje czy utarczki słowne.
  • należy udostępnić kontrolerowi przestrzeń dostępną dla gości i klientów. Wszystkie pomieszczenia, które nie są dostępne do użytku publicznego dla klientów, nie podlegają kontroli.
  • należy okazać aktualną licencję - kontroler może poprosić o oryginał lub kserokopię dowodu zakupu usługi (faktura VAT). Dodatkowym poświadczeniem legalności odtwarzanej muzyki jest Certyfikat

Sklep www.soniqa.pl jest gwarantem legalnego źrógła muzyki, tutaj znajdziesz odpowiednią muzykę np. Royalty Free (Zwolnioną od opłat za publiczne odtwarzanie do OZZ), która pasować będzie klimatem do charakteru prowadzonej przez Ciebie działalności.

 

Skorzystaj z naszego kreatora wypowiedzenia umowy z OZZ:

KREATOR WYKOWIEDZENIA UMOWY Z OZZ

Zaufali nam