Menu
0 0
Twój koszyk jest pusty.
Twoja lista życzeń jest pusta.

Moda na retro w SONIQA

Kaseta magnetofonowa w SONIQA

Mamy dla Was dobrą wiadomość. Od teraz możecie odtwarzać muzykę bez Oopłat OZZ również na klasycznym sprzęcie - magnetofonie kasetowym. Jesienią 2018 wprowadziliśmy do oferty muzykę, zestaw nagrań, które bezpiecznie możesz odtworzyć w swoim lokalu, sklepie czy restauracji. Nie masz Internetu, nie masz odtwarzacza płyt CD ? Nie ma sprawy - przeproś się ze swoim kaseciakiem i pokaż klientom, że możesz grać nowocześnie z retro nośnika jakim jest kaseta magnetofonowa.

Wiele razy widzieliśmy podróżując po Polsce, magnetofony w jamnikach, boomboxach czy innych wieżach. Chcemy z tego produktu i tym samym sprzętu uczynić atut Twojego miejsca. Wyróżnij się na tle konkurencji, która gra z płyt lub po prostu streamuje muzykę. Masz okazję wynieść odtwarzanie muzyki na inny poziom. Wyobrażamy sobie takie miejsce gdzie muzyka naturalnie szumi i słuchać zniekształcenia harmoniczne. To cechy odtwarzania muzyki z kaset.

Przy okazji przypomnijmy, że standard kaset zwany z ang. Compat Cassette (CC) powstał 1963 roku za sprawą PHLIPS i królować w naszych domach 20 lat temu. Wyparty przez płyty CD z krystalicznie czystym dźwiękiem.

Kilka danych technicznych:
Szerokość taśmy magnetycznej w kasecie wynosi 3,81 mm (0,15 cala), a prędkość przesuwu to 4,76 cm/s.
Najbardziej popularne długości kaset, które posiadały dwie strony zakupu, A i B

  • Kasety C60, z taśmą o długości 85 m i grubości 18 mikrometrów. Długość nagrania 2 × 30 minut.
  • Kaseta C90 ma taśmę o długości 132 m i grubości 12 mikrometrów. Długość nagrania 2 × 45 minut.

Bywały też i dłuższe ale te ze względu na grubość samej taśmy magnetycznej były niezwykle delikatne a przez co łatwo się uszkadzały.
Nasze produkty do kasety C90 z warstwą magnetyczną typu I czyli tz. żelazowe.

Zapraszamy do zakupu pod tym linkiem https://soniqa.pl/soniqa-free-music-na-kasecie-magnetofonowej

 

Zaufali nam