Menu
0 0
Twój koszyk jest pusty.
Twoja lista życzeń jest pusta.

Muzyka i produktywność w czasie pracy zdalnej

Muzyka w czasach pandemii COVID-19

oto jak

Muzyka nie tylko staje się naszym towarzyszem wydarzeń, ale dostępne badania potwierdzają fakt, że muzyka poprawia produktywność, w szczególności wśród dorosłych, bez względu na okoliczności, w jakich jej słuchamy. Muzyka pomaga nam więc nie tylko w biznesie, ale także w trakcie pracy zdalnej. Warto więc zrobić sobie także domowy audio marketing.

Jeżeli musisz pracować na przymusowym ‘home office’ ze wględu na epidemię koronawirusa możesz zadać sobie pytanie. Co może pomóc mi w pracy zdalnej, kiedy trudno o skupienie przy tak wielu bodźcach i natłoku epidemicznych informacji?

Odpowiedzią może być muzyka. Taka, która pozwoli Ci się wyłączyć od domowników, uspokoić, pobudzić i skupić uwagę na zadaniach do wykonania, nie zaś na troskach i domowych dźwiękach.

Muzyka nie tylko w biznesie, ale także w domu, słuchana w czasie pracy pomoże Ci w walce z lękiem, stanami depresyjnymi, doda Ci motywacji i mentalnej siły do pracy! Muzyka może Ci ułatwić skupienie i wykonywanie zadań. Należy tylko zadbać o odpowiednią playlistę w naszym domowym audio marketingu.

Rozpocznij wolno

Rozpocznij swój dzień od triku, który stosują profesjonaliści w terapii muzyką. Chodzi o koncept zasady iso, której używają psychoterapeuci by wpłynąć na zmianę nastroju pacjenta. W tym celu terapeuta wykorzystuje na starcie muzykę pasującą do początkowego stanu emocji pacjenta (na przykład lęk lub smutek=smutna muzyka) i stopniowo zmienia klimat prezentowanych utworów tak, by osiągnąć ostatecznie pożądany stan emocjonalny odbiorcy. Może być to playlista muzyki tła i może się to odbywać nawet bez świadomości pacjenta lub klienta w przypadku wykorzystania audio marketingu w biznesie.

Mówiąc krótko - muzyka może zmienić twój nastrój na pozytywny. Możesz rozpocząć dzień od słuchania w domu lub odtwarzania klientom lub pracownikom na przykład muzyki z naszego kanału Pełen Relaks, by następnie przeskoczyć do playlisty Pozytywne Wibracje - gdzie programujemy tylko ‘najbardziej pozytywne hity świata’, zero smutasów.

Jeśli odtwarzasz muzykę w miejscu publicznym i nie chcesz ponosić opłat do Zaiks to polecam w tym przypadku kanał Free Music Delikatnie na początek i później zmianę na Free Music Pozytywnie. W tej chwili jednak, na dzień publikacji tego artykułu opłaty audiowizualne z tytułu publicznego odtwarzania muzyki w sklepach, punktach usługowych,nie obowiązują w Polsce. W trakcie epidemii koronawirusa możesz odtwarzać publicznie każdy rodzaj muzyki, bez opłat do Zaiks z tego tytułu. Jeśli coś jest bez opłat i może pomóc - to chyba warto z tego skorzystać.

Zasadę iso wykorzystujemy także w naszej usłudze audio marketingu dla klientów biznesowych, programując muzykę - także bez opłat Zaiks z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI).

Jak wykorzystać zasady audio marketingu u siebie w domu?

Rozpocznij dzień od słuchania utworów bardziej spokojnych i podnoszących Cię na duchu - a niekoniecznie zwiększających od razu twoje tempo pracy. Dochodź do tego stopniowo.

Wybór utworów będzie zależeć od Twoich osobistych preferencji i ulubionych gatunków, ale jako szef muzyczny soniqa.pl poleciłbym na początek dnia na przykład:

1. The Beatles - Here Comes The Sun

2. Xavier Rudd - Follow The Sun

3. Somewhere over the Rainbow - Israel "IZ" Kamakawiwoʻole

4. José Gonzales - Heartbeats

W szczególności jeśli czujesz się nieco gorzej rano, wtedy warto wystartować dzień od utworów nieco spokojniejszych by później przejść do szybszej i bardziej motywującej playlisty.

Przejście do piosenek mocy (power song)

Zdradzimy wam pewien sekret naszej usługi audio marketingu dla firm i sieci handlowych, który można z powdzeniem stosować do pracy w domu.

W jednym z badań odkryto, że słuchanie szybszych utworów muzycznych może wpłynać nie tylko na poprawę naszej wydajności w pracy, ale także znacząco poprawić nasze wyniki w trakcie ćwiczeń fizycznych. Mówiąc krótko - szybsza, pozytywna muzyka pobudza nasz umysł i ciało a to pozwala pracować nam bardziej efektywnie.

W większości przypadków mówimy tu o utworach w tempie około 121 bpm. Mogą to być takie nagrania jak na przykład:

1. Meduza - Born To Love

2. Lost Frequencies - Are You With Me

3. Deee-Lite - Groove Is In The Heart

4. benny blanco & Calvin Harris - I Found You

Jest to fenomen tzw. ‘power song’ znany także z radia. Mówimy tu o szybkich, pobudzających piosenkach. Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej mocy i motywacji w tempie wyższym niż 121 to posłuchaj tego:

5. The Weeknd - Blinding Lights

6. Dawid Podsiadlo - Małomiasteczkowy

7. Alan Fitzpatrick vs Patrice Rushen - Haven't You Heard

Zwróć uwagę na tekst

Uwaga teraz będzie trochę wiedzy tajemnej. My wykorzystujemy ją w usłudze audio marketingu budując formaty muzyczne dla sieci handlowych i punktów biznesowych, ale możesz ją wykorzystać również u siebie w domu w tym trudnym czasie koronawirusa.

To czy słuchasz muzyki wokalnej czy instrumentalnej będzie mieć także wpływ na efektywność Twojej pracy w domu. Badania dowodzą, że słuchanie szybszej muzyki pomaga nam pozostać w stanie pobudzenia w trakcie wykonywania powtarzalnych, regularnych czynności fizycznych (na przykład murowanie cegieł na budowie lub sprzątanie w domu czy prace w ogrodzie), ale jednocześnie nagrania z wokalem, śpiewane mogą wpływać negatywnie na nasze skupienie i wykonywanie prac umysłowych. Dlaczego tak? Ponieważ nasz mózg, nawet podświadomie, analizuje tekst w piosence, co zajmuje naszą energię i może wpływać negatywnie na stan skupienia nad zadaniem. Dlatego też jeśli pracujesz umysłowo - staraj się słuchać muzyki instrumentalnej lub jak najnmniej ‘śpiewanej’. Idealna będzie tu muzyka elektroniczna - na przykład deep house.

Jeśli już słuchasz w domu muzyki wokalnej - zwróć uwagę na nastrój i przekaz tekstu. Utwory smutne, przpełnione melancholią czy cierpieniem bohatera nie będa wpływać pozytywnie na Twój stan ducha. W szczególności teraz unikaj więc hitów Adele czy muzyki z Tytanika ;). ‘My Heart Will Go On’ Celine Dion czy smutne piosenki Eda Sheerana musisz teraz schować głęboko w szafie.

Pamiętaj jesteś tym, czego słuchasz…

I jeszcze jedno ważne pytanie: Czy dla swojego skupienia i skutecznej pracy w domu w trakcie epidemii koronawirusa słuchać muzyki z radia? Mówiąć krótko - zdecydowania nie, ale poświęcimy temu całkowicie osobny wpis.

Jeśli chcesz skorzystać z naszej usługi audio marketingu dla biznesu to zapraszamy do kontaktu.

A dla tych, którzy dotarli do końca artykułu niespodzianka.

Wykorzystaj kod rabatowy: GRAMUZYKA i aktywuj usługę dostępu do naszych podstawowych formatów muzyki dla biznesu - z 10% rabatem. Nasze playlisty pomogą Ci także przetrwać ten trudny czas pracy w home office. Zapraszamy do kontaktu.

Bądźcie zdrowi,

Wasz Szef Muzyczny soniqa.pl

Zaufali nam